Od dawna wiadomo, że druk 3D wykorzystywany jest w medycynie. Jednak kolejne doniesienia są naprawdę przejmujące i potwierdzają, że technologia ta naprawdę pomaga wielu ludziom na całym świecie. Właśnie okazało się, że odbył się pionierski zabieg polegający na całkowitej wymianie stawu biodrowego, a to wszystko przy zastosowaniu  druku 3D.

 

Operacja wymiany całego stawu biodrowego miała miejsce w JFK Medical Center na Florydzie. Staw został idealnie dopasowany do pacjenta i zaprojektowany w taki sposób, aby zwiększyć skuteczność operacji, a także pozytywnie wpłynąć na wyniki pacjenta po operacji.

 

Spersonalizowana implantologia – w tym druk 3D sprawdza się naprawdę dobrze!

 

Dzięki technologii 3D, implanty przygotowywane dla pacjentów, są doskonale dopasowane do anatomii chorego. Ponadto, personalizuje się je również do innych, indywidualnych cech. To wszystko sprawia, ze nie tylko operacja jest znacznie łatwiejsza, ale również, a może przede wszystkim, rehabilitacja po operacji i powrót do normalnego życia. Odpowiednio dopasowany implant to również  minimalizacja, a nawet redukcja występowania stanów zapalnych, które nierzadko są powodem odrzucenia  wszczepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>