Nie wiesz jak wybrać wybrać drukarkę 3d?

Wybór drukarki 3D wcale nie należy do najłatwiejszych. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli drukarek, a wiele z nich różni się od siebie jedynie niewielkimi szczegółami. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem przestrzennym, mogą mieć zatem nie lada kłopot. Aby odpowiednio wybrać najlepszy dla siebie model, należy zadać sobie kilka ważnych pytań.

W jakim celu potrzebujesz drukarki 3D?

Jeszcze przed zakupem drukarki, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, po co jej potrzebujemy? Czy będzie ona jedynie urządzeniem, dzięki któremu będziemy rozwijać nasze zainteresowania i pasję, czy może potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych, a zatem do naszych firm i przedsiębiorstw. Jeżeli nowy sprzęt będziemy wykorzystywać hobbistycznie, nie musimy kupować  bardzo drogich modeli – zwłaszcza, kiedy dopiero będziemy uczyć się tej technologii. Jeżeli jednak na tej drukarce chcemy zarabiać, koniecznie powinniśmy zainwestować w model sprawdzonej marki.

Ile chcesz wydać na drukarkę 3D?

Druga kwestia to cena. Najtańsze drukarki to koszt ok. 1000 PLN. Są to najczęściej modele do własnoręcznego złożenia. Im bardziej złożony model, tym wyższa cena. Za profesjonalne drukarki trzeba zapłacić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN i więcej. Ceny są niekiedy naprawdę bardzo wysokie, jednak, wiele bardzo przyzwoitych firm oferuje dość przystępne ceny. Wpływ ma na to niewątpliwie duże zainteresowanie tego typu sprzętem, co z kolei przekłada się na ich powszechność.

Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania, z całą pewnością wybór stanie się łatwy. Decydując się na drukarkę 3D warto wybrać się do sklepu stacjonarnego, w którym oferowane są tego typu sprzęty. Pracujący tam ludzie, z całą pewnością będą mogli doradzić w kwestii wyboru najodpowiedniejszego modelu. Jeżeli w Twoim mieście nie ma takiego sklepu, dobrze jest skorzystać z porównywa rek modeli drukarek 3D w sieci – jest ich sporo. Porównując ceny i parametry sprzętu, można wybrać model idealnie pasujący do naszych preferencji i potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>